Lublin – Kazimierz Dolny

Wycieczka objazdowa 

Lublin – Kazimierz Dolny w lwowskim stylu

Kazimierz  Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą, o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy malarskiej, literackiej i twórczej w szerokim rozumieniu tego słowa.

 

Lublin zachwyca siedmiowiekową historią opowiadaną przez muzea, zabytki, tradycyjne smaki oraz legendy ukryte w uliczkach, zaułkach i murach kamienic. Doświadczanie miasta warto rozpocząć od spaceru po Starym Mieście i podążać szlakiem historycznego bogactwa, wielokulturowych korzeni, a także wciąż żywych tradycji okresu jagiellońskiego i diaspory żydowskiej. Trudno wskazać te najbardziej zachwycające miejsca, podpowiadamy więc gdzie na pewno trzeba być, aby choć trochę poznać Miasto Inspiracji.

 

PROGRAM:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok 6:00. Wyjazd. Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą – spacer po mieście – renesansowa starówka, ruinami gotyckiego zamku z XVII. Góra Trzech Krzyży – Panorama miasta. Czas wolny w tym urokliwym zakątku. Przejazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer na starówkę. Nocleg Obiadokolacja we własnym zakresie – polecamy urokliwe knajpki:

 1. Perłowa Pijalnia Piwa – ul. Bernardyńska 15A,
 2. Mandragora (żydowska restauracja)- Rynek 10,
 3. Chisza ( restauracja gruzińska) – ul. Świętoduska 6
 4. Ministerstwo Śledzia i wódki – ul. Przechodnia 4,
 5. Sielsko –Anielsko – Rynek 17
 6. Trybunalska- Rynek 4
 7. U Szewca – ul. Grodzka 4
 8. Pub regionalny Św. Michał – Grodzka 16
 9. Stół i Wół – ul. Bramowa 2
 10. Armenia – Rynek 7, (wejście w Patio)
 11. 16 stołów, Rynek 16/1

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem – Brama Krakowska, Wieża Trynitarska, zabytkowe kamieniczki Starego Miasta, Stary Ratusz, Brama Grodzka, Zamek. Dla chętnych możliwość zwiedzania Zamku oraz słynnej Kaplicy św. Trójcy. Czas wolny – cudowna atmosfera lubelskiego rynku z mnóstwem klimatycznych restauracji. Wyjazd w drogę powrotna do miejsca zbiórki. Przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA :

 • przejazd autokarem – dvd, barek, klimatyzacja, wc
 • 1 x nocleg w hotelu*** przy lubelskiej starówce – pokoje 2,3 os z łazienkami
 • 1 x śniadanie,
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę pilota
 • przewodnik lokalny w Lublinie
 • koszty realizacji programu turystycznego
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Podatek VAT

UWAGA:

pilot może zmieniać kolejność zwiedzania obiektów!

 • Wyjazd z Tarnobrzega, Baranowa Sand., Mielca

Termin: 08-09.08.2020

CENA: 330,00/os

(cena skalkulowana dla grupy ok. 30 os)