Obóz Grecja II

Obóz młodzieżowy Grecja

Riwiera Olimpijska to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w kontynentalnej Grecji. Region słynie z przepięknych plaż Morza Egejskiego i wspaniałego ciepłego morza. W tym regionie dominują małe greckie wioski zamieszkałe przez niezwykle gościnnych Greków.

Hotel *** LEPTOKARIA – hotel położony u stóp masywu Olimpu, blisko piaszczystej plaży – jednej z ładniejszych w tym rejonie. Leptokaria to kurort z licznymi kawiarniami, barami, sklepikami i dyskotekami. Hotel z basenem, pokoje z balkonem

z widokiem na morze lub Olimp. Pokoje z łazienkami, lodówką, klimatyzacją oraz TV Sat. Do dyspozycji Wifi na terenie hotelu, restauracja, kawiarnia, bar, pizzeria. Posiłki serwowane są w formie bufetu – urozmaicona kuchnia grecka i śródziemnomorska.

PROGRAM:

Dzień 1: zbiórka uczestników ok godz. 10:00, wyjazd, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

Dzień 2: Przejazd do Grecji na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu w Leptokarii. Obiad. Plażowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 3 -9: śniadanie – obiadokolacja. Gry i zabawy. Plażowanie, wypoczynek, czas wolny. Po południu spacery po okolicy – Leptokaria. Nocleg.

Wycieczki podczas pobytu:

  • Litochoro u stóp Olimpu – spacer po miasteczku, bazar z greckimi produktami, oraz przejdziemy malowniczo położonym wśród skał Wąwozem Enipeas u stóp Olimpu do Wodospadów Witos wanien Afrodyty oraz skansen Paleos Pantaleimonas  malownicza wioska z kamienia, a na koniec wizyta w średniowiecznej Twierdzy Krzyżowców z XIIIw. w Platamonas – w cenie!!!
  • Kalambaka – zwiedzanie Meteorów – zespół słynnych klasztorów „zawieszonych w niebie”, wpisanych na listę UNESCO. Obecnie czynnych jest tylko 6 z 24 klasztorów wybudowanych w XIV w. Zwiedzanie Wielkiego Meteoru oraz wytwórni ikon połączona z możliwością zakupów pamiątek.

W drodze z Meteorów – Dolina Tempi – Agia Paraksevi. Miejsce kultu Apollina – zobaczymy Kościół Św. Paraksewy z XIII w. Sanktuarium wykute w skale, a wyżej Źródło Afrodyty, które podobno przywraca młodość oraz zapewnia szczęście w miłości – w cenie!!!

  • wycieczka fakultatywna – Rejs na Skiatos 35 EUR/os

niezapomniany Rejs na Skiathos jedną z wysp Sporad Północnych. Trasa rejsu wiedzie wzdłuż Półwyspu Pilon w starożytności zamieszkiwanego przez Centaurów, skąd Jazon z Argonautami wyruszył po złote runo. Wspaniała zabawa, widoki – spacer po wyspie gdzie nakręcono film Mamma Mia, wizyta na plaży KOUKOUNARIES z mieniącym się piaskiem – czas wolny na kąpiele w lazurowych wodach zatoki. Podczas rejsu zabawy przy lokalnej muzyce, nauka regionalnych tańców.

Dzień 10: śniadanie, ostatnie zakupy na drogę powrotną, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 11: Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych.

CENA ZAWIERA:

– przejazd autokarem – klimatyzacja, WC, dvd

– zakwaterowanie – 8 x nocleg w hotelu *** na Riwierze Olimpijskiej – Leptokaria – pokoje 3/4/5 os z łazienkami

– wyżywienie – 3 x dziennie – śniadanie + obiad+ kolacja w formie bufetu – napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

– opieka pilota – przewodnika

– opieka wykwalifikowanej kadry wychowawców

– koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i realizacji programu

– program turystyczny wg opisu

– ubezpieczenie NNW i KL

– podatek Vat, TFG, TFP

UWAGA: pilot oraz przewodnik mogą zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych: REJS NA SKIATHOS – 35 EUR/os

Wczasy – Pokój 2 osobowy dopłata 80 EUR/os

Zaliczka 500 zł 

TERMIN: 17 – 27.07.2022

CENA : 1 999 zł/os + 35 EUR


Istnieje możliwość dofinansowania obozu z zakładu pracy rodziców!