Obóz Młodzieżowy Neum

OBÓZ MŁODZIEŻOWY: BAŁKANY

CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA

Neum to małe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu morza adriatyckiego. Łagodny śródziemnomorski klimat, bajkowe pejzaże, inspirujące egzotyczne widoki. Bośnia i Hercegowina posiada zaledwie kilkukilometrowy dostęp do morza, w jednej miejscowości – Neum. Podobnie jak chorwackie, nadmorskie miejscowości, Neum wkomponowane jest w malowniczy, górzysty krajobraz. W samym Neum znajduje się wiele niedrogich sklepów (strefa wolnocłowa), uroczych tawern i barów, w których serwuje się doskonałą bałkańską kuchnię. Neum słynie z czystych kamienisto – żwirkowych plaży, przy których znajdują się zarówno wielkie luksusowe hotele, prywatne apartamenty jak i rodzinne pensjonaty. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej.

 

Program:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok. godz. 20:00. Wyjazd 20:30.

2 dzień: Przejazd do Sarajewa. Spacer po stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewie – tygiel kulturowy i religijny: Katedra p.w. Serca Jezusowego, miejsce zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, kryty Bazar – Bezistan, Meczet Gazi Husrev – bega, medresa Selżukija, synagoga, wieża zegarowa – Sahat Kula, studnia Sebilj – fragment pierwszego w Europie wodociągu, ratusz, czas wolny. Nocleg w Hotelu Dubai***. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Mostaru – zabytkowe miasto założone przez Turków, stary most – symbol miasta wpisany na Listę UNESCO, meczet Koski Mehmed – Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Casija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalna kuchnią, meczety itp.) Przejazd nad Wodospady Kravica – ukryte wśród zieleni, na 100m szerokości  zobaczymy spadki wody nawet do 25 m.  Przejazd do Neum. Zakwaterowanie w Hotelu ***. Obiadokolacja. Nocleg.

4-8 dzień: Śniadanie, obiad i kolacja. Plażowanie i wypoczynek. Nocleg.

Podczas pobytu wycieczka:

STON na półwyspie Peljesac gdzie znajdują się najdłuższe mury obronne w Europie, a także najstarsze solany zopatrujące w sól oraz hodowle ostryg  – spacer po miasteczku, potem przejazd  do Orebič i Rejs statkiem na Korčulę – „Mały Dubrownik” – wyspę gdzie prawdopodobnie urodził się Marco Polo – spacer po miasteczku z waskimi uliczkami.

9 dzień: Śniadanie. Suchy prowiant na powrót. Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na zwiedzanie stolicy Chorwacji Zagrzebia – Kościół św. Marka z charakterystyczną szachownicą z herbami miasta i kraju na placu Markov Trg. Wyjazd w dalszą drogę przez Węgry i Słowację.

10 dzień: Przyjazd w godzinach południowych.

 

Hotel Zenit *** – położony nad samym morzem, przy plaży, w otoczeniu zieleni. Hotelowa restauracja serwuje wyśmienite posiłki – kuchni dalmatyńskiej i regionalnej. Do dyspozycji: kryty basen, restauracja, kawiarnia, bar kawowy, cukiernia, sala TV, korty tenisowe, kompleks boisk sportowych, animacje i dyskoteki.

Plaża publiczna, długa, wydzielona część dla gości hotelu, piaszczysto – żwirkowa, platformy i skałki, mały pomost, zalecane obuwie ochronne, ok. 50 m od hotelu, zejście schodami lub winda; parasole i leżaki płatne (ok. 3 EUR).

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem – klimatyzacja, wc, dvd, barek
  • 7 x nocleg – 1 x Hotel Dubai *** Sarajevo, 6 x Hotel Zenit *** Neum

– pokoje 3,4 – osobowe z łazienkami,

  • Wyżywienie: Hotel Dubai *** – 1 x HB (śniadanie i obiadokolacja),

Hotel Zenit *** 6 x FB (śniadanie, obiad, kolacja)

  • opieka pilota – przewodnika, opieka wykwalifikowanej kadry
  • Koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów realizacji programu
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • podatek Vat, TFG

 

UWAGA: pilot oraz przewodnik mogą zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów

DOPŁATA DO POKOJU 2 OS – 60 EUR

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA Z ZAKŁADU PRACY

 

Termin: 12-21.08.2020 

Cena 1880 zł/ os