Sarajewo

SARAJEWO–MOSTAR-MEDJUGORIE

Kraj w kształcie serca”- jak Bośnia i Hercegowina promuje się w świecie – skrywa wiele wspaniałych atrakcji, ale goście najczęściej odwiedzają sanktuarium w Medjugorje i Mostar. Co więcej, to być może jedno z najbardziej niedocenianych miejsc w Europie.

PROGRAM:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok. 22:00. Wyjazd do Sarajewa przez Węgry i Serbię. Przyjazd do Stolicy Bośni i Hercegowiny.

2 dzień: Przyjazd do Sarajewa – zwiedzanie miasta  z przewodnikiem lokalnym – tygiel kulturowy i religijny: Katedra p.w. Serca Jezusowego, miejsce zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, kryty Bazar – Bezistan, Meczet Gazi Husrev – bega, medresa Selżukija, synagoga, wieża zegarowa – Sahat Kula, studnia Sebilj – fragment pierwszego w Europie wodociągu, ratusz, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu Dubai ****. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Mostaru – zabytkowe miasto założone przez Turków, stary most – symbol miasta wpisany na Listę UNESCO, meczet Koski Mehmed – Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Casija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalna kuchnią, meczety itp.) Czas wolny – tradycyjna kawa, burek i orientalne zakupy. Przejazd do Blagaj – źródła rzeki Buny. Klasztor Derwiszy. Przejazd o Medjugorie – miejsce objawień Maryjnych. Zakwaterowanie w Pension Veso***

w Medjugorie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer do Kościoła św. Jakuba. – wieczorna adoracja. Nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Sanktuarium Królowej Pokoju, Góra Objawień, Kościół św. Jakuba z Cudownym Krzyżem. Przejazd nad Wodospady Kravica ukryte wśród zieleni – cudowne widoki. Przejazd w okolice Trogiru. Czas wolny nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Śniadanie, wyjazd w drogę powrotna. Wyjazd w drogę powrotną przez Węgry i Słowację. Przyjazd w godzinach nocnych.

CENA ZAWIERA :

  • przejazd autokarem– klimatyzacja, dvd, barek, wc
  • 3 x nocleg – pokoje 2,3 os z łazienkami
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  • koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów realizacji programu (30 EUR)
  • opiekę pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • podatek Vat, TFG, TFP

CENA NIE ZAWIERA: Napoje do obiadokolacji.

UWAGA: Pilot może zmieniać kolejność realizacji programu.

  • Wyjazd z Tarnobrzega, Baranowa Sand., Mielca, Rzeszowa
  • koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i realizacji programu, obligatoryjni przewodnicy miejscowi, taksa klimatyczna: na ten cel należy posiadać: 30 EUR/os

 

TERMIN: 28.04 – 02.05.2023

CENA: 1 299,00 + 30 EUR