Malediwy

Malediwy

Dzień 1.
Samodzielny przelot na Malediwy. Wylot z Warszawy z jednym międzylądowaniem w porcie tranzytowym.
Dzień 2.
Przylot na wyspę Hulhule. Spotkanie z pilotką na lotnisku w hali przylotów. Następnie przejazd na zwiedzanie Male – stolicy Malediwów ( jedna z najmniejszych stolic na świecie, która ma 2 km długości i 1 km szerokości).  Zwiedzanie najważniejszych miejsc na wyspie: Pałac Sułtana Mohameda Shamsuddeena III – obecnie pełniący role siedziby prezydenta. Po drodze mijamy Victory Monument – miejsce upamiętniające ofiary terroryzmu (osiem flag symbolizuje ośmiu zabitych policjantów). Następnie wizyta w Meczecie Hukuru Miskiiy (Meczet Piątkowy) z XVII wieku – najstarszy na Malediwach. Zbudowany z prawdziwego koralu. Warto tez odwiedzić  znajdujący się nieopodal cmentarz z ozdobnymi nagrobkami. Na zakończenie spaceru wizyta na lokalnym bazarze, gdzie będzie możliwość skosztowania przeróżnych dziwnych potraw uwielbianych przez lokalnych. Na pamiątkę można zakupić kokosowe słodkości zawinięte w liście bananowca – tzw. Bondi. Pożegnanie z lokalną pilotką. Transport motorówką (26 km) na wyspę Maafushi. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Kolacja na plaży (około 15 USD/os + cena zamówionej potrawy- dodatkowo płatne). Nocleg.
Dzień 3. 
Po śniadaniu pół-dniowa wycieczka Turtle reef – wyjazd na pływanie z żółwiami. Lunch. Po powrocie czas na harce wodne w turkusowych wodach oceanu, podziwianie egzotycznej roślinności czy leżenie plackiem na piaszczystej plaży, …Nocleg.

Dzień 4.
Wycieczka shark bay. Około 08.30 wypłynięcie z Maafushi. Najpierw możliwość pływania z rekinem wąsatym, następnie czas wolny na Sand Bank (wysepka z piasku na środku oceanu o długość zaledwie kilkudziesięciu metrów). Sesja zdjęciowa. Przejazd na wyspę Fulidhoo, lunch, karmienie płaszczek, czas wolny na samodzielne spacery. Około godziny 15.00 powrót na Maafushi. Nocleg.

Dzień 5.
Po  śniadaniu wykwaterowanie. Przepłynięcie łodzią motorową około 20 minut na wyspę resortową  np. do Fihalhohi Resort.
Dzień 6- 8.
Wypoczynek, cieszenie się promieniami słońca wśród niebieskich wód Oceanu Indyjskiego. Możliwość (fakultatywnie – za dodatkową opłatą) korzystania z przeróżnych atrakcji: nurkowanie, snorkeling, narty wodne, waterboarding, kite surfing, windsurfing wycieczka catamaranem. Można również skorzystać ( za dodatkową opłatą) z bogatej oferty w spa. Noclegi.

Dzień 9.
Po śniadaniu transport motorówką na wyspę Male. Transfer na lotnisko. Samodzielny przelot do Polski z jednym międzylądowaniem. Przylot do Warszawy.

UWAGA! Wycieczki zawarte w programie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych mogą zostać odwołane.

Terminy:
11.01 – 19.01.2021 *
05.02 – 14.02.2021*
19.03 – 27.03.2021
12.04 – 20.05.2021
19.07 – 27.07.2021*
06.09 – 14.09.2021
15.10 – 23.10.2021
*Wysoki sezon dopłata 670 PLN + 90 USD

Cena: 5370 PLN + 1350 USD
I rata: 800 PLN
II rata: 5370 PLN + 1350 USD x kurs sprzedaży PEKAO S.A. na 35 dni przed imprezą (minus I rata)

UWAGA! Isnieje możliwośc dopłaty do opcji all inclusive w Resorcie Fihalhohi ok.  240 USD

Wycieczka o łatwym stopniu trudności.

CENA ZAWIERA

– Przelot: Warszawa -Male -Warszawa
– Zakwaterowanie: 3 noclegi na wyspie Maafushi w hotelu Triton- pokój delux ; 4 noclegi w resorcie Fihalhohi – pokój comfort
– Wyżywienie: hotel Triton śniadania; resort Fihalhohi śniadania i obiadokolacje
– zwiedzanie Male
– Opieka rezydenta podczas odbioru z lotniska oraz zwiedzania Male
– Transfer z lotniska na przystań, z przystani na lotnisko w Male
– Transfer motorówka (Male – Maafishi – South Male Atoll – Male)
– Ubezpieczenie TU EUROPA (30 000 EUR KL, 3 000 EUR NNW)

CENA NIE ZAWIERA

– Dodatkowych kosztów wyzywienia
– Wycieczek fakultatywnych, możliwych do wykupienia w hotelu oraz resorcie
– Napiwków ok.30 USD
– Dopłata do pokoju 1 osobowego 500 USD

DODATKOWE WYMAGANIA

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Przy przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany w ciągu 96 godziny przed odlotem. Podróżni powinni wypełnić online (na 24 godziny przed podróżą) deklarację o stanie zdrowia (formularz dostępny na stronie: www.imuga.immigration.gov.mv).