Hotel Flora – Eger

Hotel Flora – Eger

Hotel Flóra dzieli od śródmieścia zaledwie kilkuminutowy spacer i położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego kąpieliska i pływalni sportowej. Naprzeciw hotelu stoi odnowiona, imponująca Łaźnia Turecka, która przypomina kulturę rytualnych kąpieli ówczesnego imperium osmańskiego. Goście hotelu przez cały rok bezpośrednio i bezpłatnie mogą korzystać z usług miejskiego kąpieliska termalnego, w którym na spragnionych kąpieli gości czekają baseny lecznicze i termalne, pływalnia, basen dla dzieci w kształcie zamku wodnego, masaże podwodne. Goście hotelowi mogą także bezpłatnie korzystać z krytego kąpieliska wrażeń.

Czterokondygnacyjny budynek hotelowy dysponuje 190 pokojami. Do wyboru są pokoje z łożami małżeńskimi, pokoje na poddaszu i pokoje dwuosobowe z balkonem.

Hotel dysponuje ograniczoną ilością tzw. pokoi rodzinnych dwupoziomowych, w których wewnętrzne schody łączą pokoje na poddaszu z dwuosobowymi pokojami z balkonem. Te pokoje uzupełnione w dodatkowe łóżka są w stanie zakwaterować nawet 5-osobową rodzinę.
Część pokoi wyposażona jest w klimatyzację. Hotel posiada także 4 pokoje wyposażone w specjalne potrzeby dla osób niepełnosprawnych.
Hotelowa restauracja dla 300 osób wyposażona w klimatyzację a także nowy taras śródziemnomorski dla 80 osób znakomicie spełniają warunki dla organizowania spotkań prywatnych, konferencji i bankietów firmowych oraz imprez na wolnym powietrzu.

Dodatkowe, odpłatne usługi:

  • sklep pamiątkowy, biliard, darts, stołowa piłka nożna, pokój X-Box,
  • zamknięty parking, wynajem samochodów,
  • wypożyczalnia szlafroków kąpielowych.

WSZYSTKO W TROSCE O NASZE DZIECI

Specjalną atrakcją dla dzieci jest otwarty basen w kształcie zamku wodnego, który wyposażony jest w elementy przypominające okres panowania tureckiego.
Dla mniejszych dzieci niezapomniane przeżycia zapewni pokój zabaw, dla starszych dzieci proponujemy pokój X-boksz, darts i pokój biliardowy. Plac do zabaw na terenie kąpieliska jest miejscem, którego nie można pominąć!
W trosce o to, aby Państwo nie byli zmuszeni podróżować z dużymi bagażami zapewniamy łóżeczka dziecięce, łóżeczka podróżne, wanienki do kąpieli, natomiast w restauracji krzesełka do karmienia.
W restauracji czeka na dzieci takie menu, które z pewności uzyska ich uznanie.

EGER miasto wód, zabytków i win

Z czym kojarzą się nam Węgry? Tysiącletnią kulturą, niezakłócona przyrodą, wodami leczniczymi, bogatym życiem kulturalnym, Budapesztem, Balatonem, sztuką ludową, smakowitymi potrawami, doskonałymi winami, dobrymi możliwościami zakupów, gościnnością… Ale to jeszcze nie wszystko!

Eger to  miasto oddalone od Budapesztu o 126 km i leżące u podnóża Średniogórza Północnego. Eger jest miastem, które zbudowano na wzgórzach, cieszy się historycznym klimatem, wieloma obliczami i jest miejscem gdzie na pewno wszyscy znajdą coś dla siebie.

Miasto wód: Eger i jego okolice obfitują w gorące źródła. W miejscach wypływu źródeł już Turcy budowali łaźnie. Być może nie wszyscy wiedzą, iż skład mineralny wody leczniczej z Eger prawie zupełnie pokrywa się z wodami leczniczymi tryskającymi w Hajdúszoboszló.
Jedną z największych atrakcji Eger jest Kąpielisko Termalne, które położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie Łaźni Tureckiej pochodzącej z XVI wieku i Hotelu Flóra. Goście kąpieliska mogą korzystać z basenów, w których znajdują się dwa rodzaje wód o prawie identycznych właściwościach terapeutycznych.

Miasto kultury: tradycja i romantyzm słynnej i świetlanej przeszłości, zabytkowe budynki i budowle z ubiegłych stuleci, zamek, bazylika, kościoły, kowalskie bramy, freski, muzea i skarby zbiorów bibliotecznych oferują równie atrakcyjne programy jak pływalnie, kąpieliska czy też okoliczne wzgórza, góry i doliny.
Dla zwiedzających źródłem wyjątkowych przeżyć mogą być miejsca historyczne, muzea, kościoły, Minaret, wystawy, kościoły, Peryskop w Liceum, Obserwatorium Astrologiczne, lochy w podziemiach miasta, klimat małych, wąskich uliczek, bramy kowalstwa artystycznego a także piwnice w dolinie Pięknej Pani. Mogą one stanowić program zwiedzania na wiele dni.
Eger jest symbolem walki przeciwko obcemu uciskowi, którego upamiętnieniem jest Zamek Kościół rzymskokatolicki odegrał znaczną rolę w budowie barokowego miasta powstającego wokół Zamku, lecz znajduje się tu również najpiękniejszy na Węgrzech kościół serbski. Jest on trzecim najczęściej zwiedzanym zabytkiem w kraju.

Miasto baroku: nowe przeżycia warto powspominać w dolinie Pięknej Pani przy lampce
czystego wina, od którego robi się weselej i raźniej na duszy.

Środowisko naturalne od wieków sprzyja uprawie winogron i wina. Wybitnymi winami okolic Eger są „Egri Bikavér” i „Egri leányka”, które zasłużenie zdobyły sławę na całym świecie.

Terminy i ceny na zapytanie