Meksyk Jukatan

Meksyk – Jukatan

Program:

Dzień 1: Przylot do Cancun, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Wyprawa do prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów – Chichen Itza, wpisanego w roku 1988 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 ogłoszonego jednym z siedmiu cudów świata. Wyjątkowe połączenie architektury Majów i Tolteków. Zwiedzanie: Piramida Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn, Świątynia Jaguara, Świątynia Wojowników, Święta Studnia. Czas wolny na zakupy rzemiosła i pamiątek. Przejazd do Ikkil. Kąpiel i wypoczynek w naturalnym słodkowodnym basenie wapiennym – cenote. Spacer po „żółtym mieście” Izamal, w którym znajduję się najstarszy i największy konwent franciszkański w obydwu Amerykach. Kolacja i nocleg w Merida.

Dzień 3: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy szlaku Puuc Uxmal: Pałac Namiestnika, Czworokąt Mniszek, Wielka Piramida, Piramida Wróżbity, Boisko do Gry w Pelotę, Gołębnik. Wyjazd w kierunku małej wioski rybackiej Celestun. Rejs łódką w poszukiwaniu różowych flamingów, kanał namorzynowy. Odpoczynek na plażach Zatoki Meksykańskiej. Kolacja i nocleg w Uxmal.

Dzień 4: Śniadanie. Długi przejazd Półwyspem Jukatańskim do Palenque w stanie Chiapas. Po drodze postój w jedynym obmurowanym mieście kolonialnym na Jukatanie Campeche, którego Starówka wpisana jest na Listę UNESCO. Spacer. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 5: Śniadanie. Spacer po wydobywających się z porannych mgieł ruin archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Postój i odpoczynek przy otoczonych tropikalną roślinnością wodospadach Agua Azul. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 6: Śniadanie. Zwiedzanie Chicanna, strefy archeologicznej Majów w stylu Rio Bec, sławnej z inkrustrowanych na fasadach budynków masek. Krótka wizyta w strefie archeologicznej Kohunlich. Kolacja i nocleg w Chetumal.

Dzień 7: Śniadanie. Postój nad Laguną Bacalar mieniącą się siedmioma różnymi odcieniami błękitu. Przejazd do niezwykle malowniczo położonej na klifie strefie archeologicznej Tulum. Nocleg w hotelu all inclusive w Cancun.

Dni 8-13: Wypoczynek all inclusive + WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Dzień 14: Transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Europy

 

Cena zawiera:

  • transport klimatyzowanym busem lub sprinterem
  • hotele 3-4*
  • śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Cancun
  • przewodnika polskojęzycznego
  • bilet lotniczy

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, opłat i podatków
  • napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
  • zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika