Chorwacja – Istria

Chorwacja – Złota Istria – Italia

PLITVICKIE JEZIORA, ZADAR, PULA, ROVINJ, POREČ, TRIEST

PROGRAM:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok 20:00. Wyjazd, przejazd przez Słowację i Węgry.

2 dzień: Przejazd do Chorwacji do Plitvic – zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 7 km i połączone ze sobą 92 wodospadami. Obszar parku zaliczany do światowego dziedzictwa naturalnego i chroniony przez UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicach Zadaru/Biogradu na Moru. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Zadaru – najważniejszego miasta Dalmacji Północnej – antyczne forum, rotunda Św. Donata – najcenniejszy zabytek Zadaru. Romańska Katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem gdzie posłuchamy wyjątkowych dźwięków organów morskich. Przejazd do hotelu na Istrii. Spacer na plażę. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Rovinj  – chorwackie St. Tropez – ulubione miasto artystów, historyczne zabytki z czasów iliryjskich, rzymskich, wenecjańskich. Wycieczka do Puli – zwiedzanie miasta – rzymska arena, Łuk Triumfalny Sergiusza, złota brama, świątynia Augusta, forum z budynkiem ratusza z XIII w.

Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Poreć – spacer po mieście:  bazylika Eufrazjusza z  VI w. wpisana w 1997 r. na listę UNESCO, parlament Istrii, Kościół Matki Bożej Anielskiej, dom romański, gotycki pałac Lion.  Przejazd do zagłębia trufli  – symbolu Istrii – Motovun. Miasto na wzgórzu, otoczone murami obronnymi – przepiękny widok. Zobaczymy kościół św. Stefana, spacer wąskimi uliczkami miasta. Nie sposób nie spróbować tu oliwy truflowej, zakup truflowych pamiątek. Powrót do Hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Przejazd do Triestu we Włoszech  –  zwiedzanie miasta –  Piazza Unità d’Italia  jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Wzgórze katedralne – katedra San Giusto. Triest to budowane z rozmachem miasto z portem po środku. Wyjazd w drogę powrotną przez Austrię, Czechy do Polski.

7 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

CENA ZAWIERA :

  • przejazd autokarem– klimatyzacja, dvd, barek, wc
  • 4 x nocleg – 1 x w hotelu Biograd na Moru/Zadar – pokoje 2/3/4 os z łazienkami i 3 x w kompleksie apartamentowym na Istrii, zakwaterowanie w apartamentach 3, 4 os.
  • 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  • opiekę pilota – przewodnika
  • opłaty drogowe, wjazdowe itp.
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • podatek Vat, TFG

CENA NIE ZAWIERA:

Napoi do obiadokolacji za wyjątkiem wody.

Kosztu biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i obligatoryjni przewodnicy, taksa klimatyczna oraz koszty realizacji programu – ok. 50EUR

UWAGA: Pilot może zmieniać kolejność realizacji programu.

TERMIN: 2021

CENA: od 1 350,00 + 50 EUR/os

(cena skalkulowana dla grupy ok. 40 os)