Dania – Szwecja

DANIA, SZWECJA, NIEMCY 

KOPENHAGA, MALMŐ, LUND, POCZDAM

PROGRAM:

Dzień 1: Zbiórka uczestników o godz. 6:45. Wyjazd do Niemiec o godz. 7:00. Przejazd do Niemiec do Rostoku (850 km), obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Wczesne śniadanie. Godz. 06:00 Przeprawa morska (ok. 2 godziny) do duńskiego portu Gedser na wyspie Falster, przejazd do Kopenhagi (150 km), objazd miasta. W stolicy Danii zobaczymy między innymi: Syrenkę Kopenhaską, fontannę Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, Ratusz Miejski, wolne miasto Christiania, ulicę czerwonych świateł, starą zabudowę śródmieścia „Indre By”. Zwiedzimy: Ogród Królewski, Kościół Marmurowy, Katedrę Katolicką i Protestancką. Spacer głównym deptakiem „Streoget” oddechem Kopenhagi, czas wolny. Przejazd riwierą duńską do Helsingeor, zobaczymy zamek „Hamleta” Kronborg wraz z jego fortyfikacjami. Przeprawa promowa z Danii do Szwecji do Helsingborg, Przejazd do miejscowości Angelholm, Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Lund, zwiedzanie: średniowiecznej Katedry najcenniejszego obiektu Szwecji, uniwersyteckiego ogrodu botanicznego i starówki. Przejazd do Malmö, objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc: Dużego i Małego Placu, starówki, zespołu parkowego Malmöhus. Czas wolny na starówce w Malmö. Wyjazd z Malmö do punktu widokowego mostu Oeresund. Przejazd ze Szwecji do Danii najwspanialszym mostem Bałtyku otwartym w 2000r, który jest najnowocześniejszą 17-kilometrową autostradą zawieszoną nad wodami Bałtyku, łączącą Malmö i Kopenhagę. Dalsze zwiedzanie Kopenhagi – osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Spacer i czas wolny w stolicy Danii. Ok. godz. 18:00 wyjazd z Kopenhagi. Godz. 21:00 Przeprawa morska z Gedser do Rostock. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na krótkie zwiedzanie Poczdamu (270km) – miasto wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer: Schloss Sanssouci (z zewnątrz), Pałac Cecilienhof (z zewnątrz) – gdzie podpisano traktaty poczdamskie – czas wolny pod Brandenburger Tor. Wyjazd w dalszą drogę (680km).

Dzień 5: Przyjazd we wczesnych godzinach porannych.

CENA ZAWIERA:

  • Przejazd autokarem – wc, klimatyzacja, dvd
  • Przeprawy promowe 3 x, przeprawa mostem Oeresund 1 x
  • 3 noclegi w hotelach – 2 w Rostocku (Niemcy), 1 x w Danii, 1 x w Szwecji – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • 3 śniadania, 3obiadokolacji wg programu
  • opiekę pilota oraz przewodników na trasie Dania – Szwecja
  • przeprawy promowe i przejazd mostem Oeresund
  • koszty realizacji programu i bilety wstępu w tym zamek Kronborg
  • ubezpieczenie KL i NW
  • podatek Vat

UWAGA:

pilot oraz przewodnik mogą zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów

Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

TERMIN: 25-29.06.2018           

CENA: od 1 150,00  + 50 EUR

(cena skalkulowana dla grupy ok 40 os)