Nadbałtyckie stolice

Nadbałtyckie stolice 

TALLIN – RYGA – WILNO – HELSINKI

PROGRAM:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok 4:00. Przejazd do Trok, zwiedzanie gotyckiego zamku na wyspie (XVw) wiązany z Wielkim Księciem Litewskim Witoldem. Okazja do spróbowania słynnych litewskich kibinów. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Wilna (UNESCO) – spacer po starówce z przewodnikiem: Kościół Św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży – panorama miasta. Zwiedzanie Polskiego Cmentarza na Rossie – jeden z największych i najpiękniejszych cmentarzy polskich, na którym znajdują się między innymi: grób matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i serce Marszałka, groby legionistów, górka literatów. Ostra Brama – Sanktuarium Marki Bożej Ostrobramskiej, Katedra, a także miejsca związane z takimi wybitnymi postaciami jak Mickiewicz, Słowacki. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Rygi (UNESCO) – zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym m. In.: Stare  Miasto, kościół św. Piotra  i Katedra Najświętszej Marii Panny (Rigas Doms) – jedna z największych budowli  w krajach bałtyckich; Dom Bractwa Czarnogłowych; Plac Katedralny i uliczki z pięknymi mieszczańskimi kamieniczkami; Zamek Ryski z Muzeum Historii Łotwy; budynek rycerstwa inflanckiego (obecnie siedziba łotewskiego  parlamentu); fragmenty murów obronnych  z ocalałą Basztą Prochową; spacer  po Nowym Mieście. Czas wolny. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Przejazd zamku w Turaidzie – zamek zbudowany przez Alberta założyciela Rygi – górujący nad doliną rzeki Gauji. Przejazd do Talina – stolicy Estonii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Tallina (UNESCO) z przewodnikiem lokalnym: pięknie położone miasto nazywane „Perłą Bałtyku”: Dolne Miasto z najsłynniejszą ulicą tallińskiej Starówki: ulica Pikk z zachowaną średniowieczną zabudową oraz ulica Długa Noga; Rynek z zabytkowym ratuszem, baszta „Gruba Małgorzata”, Górne Miasto Toompea z zamkiem i basztą Hermana – siedziba Parlamentu, brama Viru, katedra luterańska Toomkirik; sobór św. Aleksandra Newskiego; kościoły św. Olafa, św. Ducha z XIVw. Przejazd przez dzielnicę olimpijską Pirita. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Śniadanie (pakiet). Przejazd do portu, przeprawa promowa do Helsinek – zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Esplanadi – reprezentacyjna ulica miasta – Plac Senacki z Katedra Luterańską, Sobór Uspienski, Pałac Prezydencki, najstarszy targ w  Helsinkach – „Market Squere”. Obiadokolacja z restauracji w Helsinkach. Powrót promem ok. 18:30 do Tallina. Nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem – dvd, klimatyzacja, wc, barek
  • 6 x nocleg – w hotelach ***, pokoje 2,3 os z łazienkami
  • 6 x śniadania, 6 x obiadokolacja wg programu
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opieka pilota
  • koszty realizacji programu, opłaty drogowe, parkingowe itp.
  • Podatek Vat, TFG

UWAGA! Pilot może zmieniać kolejność realizacji programu!

CENA NIE ZAWIERA:

Kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w tym zamek w Trokach, Turaidzie oraz koszt przewodników lokalnych: Wilno, Ryga, Tallin, Helsinki, prom do Helsinek:

Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji za wyjątkiem wody oraz obiadokolacji w formie biesiady po polskiej stronie.

TERMIN: na zapytanie

CENA: na zapytanie