Łódź

Łódź

MIASTO NA STYKU KULTUR, MIASTO PRZEMYSŁU I FILMU

ŁÓDŹ – jedno z największych i najładniejszych miast Polski.

W XIX w. stała się miastem przemysłowym, co spowodowało jej szybki rozwój. Łódź jest miastem leżącym na dziale wodnym Wisły i Odry. Drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Układ miasta jest na osi północ – południe, którą wyznacza ul. Piotrkowska – najdłuższa ulica handlowa w Europie. Łódź bywa nazywana polskim Manchesterem ze względu na zabytki pofabryczne związane z przemysłem włókienniczym. Łódź bywa tez nazywana „Hollyłódź” ze względu na słynna Łódzka Filmówkę, która ukończyło wielu wybitnych reżyserów jak Andrzej Wajda czy Roman Polański. Miasto skrywa wiele tajemnic i ciekawych atrakcji związanych z kulturą i historią naszego kraju. Zapraszamy do Łodzi…

PROGRAM:

Dzień 1: Zbiórka uczestników. Wyjazd 5:00. Wyjazd do Łodzi. Przyjazd do Łodzi i rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem lokalnym – Ulica Piotrkowska – po obu stronach wznoszą się fabrykanckie pałace, kamienice i liczne budynki użyteczności publicznej, większość secesyjna: Dawny Dom Bankowy, Pałac Maksymiliana Goldfedera, Juliusza Heinzla, Ludwika Geyera. A także Ławeczka Juliana Tuwima – potarcie nosa przynosi szczęście, pomnik Misia Uszatka oraz Promenada Gwiazd. W trakcie zwiedzania niespodzianka w Centrum Turysty. Czas wolny. Zwiedzanie Białej Fabryki Geyera gdzie uruchomiono pierwsza w Łodzi maszynę parową – Muzeum Włókiennictwa – Lekcja Muzealna. Przejazd do Hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Manufaktury – Experymentarium – centrum niezapomnianej rozrywki z zagadkami Einsteina. Pałac Poznańskiego – „łódzki Luwr” – Muzeum Historii Miasta Łodzi. Czas wolny w Manufakturze. Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na zwiedzanie Dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku + plus Wystawa Czasowa „Czołem Mości Panowie”. Powrót do miejsca zbiórki w godz. wieczornych.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem – klimatyzacja, wc, dvd
  • 1 x nocleg w Łodzi – pok. 2,3,4 osobowe z łazienkami
  • 1 x śniadania, 1 x obiadokolacja
  • opiekę pilota
  • przewodnik lokalny w Łodzi 1 x dzień
  • ubezpieczenie NW, podatek VAT
  • koszty realizacji programu
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

 

UWAGA: pilot może zmieniać realizowany program!

CENA: od 299,00/os

(cena została skalkulowana dla grupy 40 os + 3 os opieka)