1 wycieczka a zobaczymy 3 Kraje

1 wycieczka a zobaczymy 3 kraje

Beskid Śląski którego krajobraz tworzą kopulaste góry i niewielkie stromizny. Na wschodzie i południowym wschodzie poprzez sąsiedztwo z wioskami Skalité (pl. Skalite) i Čierne (pl. Czarne) graniczy ze Słowacją. Na zachodzie zaś poprzez sąsiedztwo z miejscowościami Hrčava (pl. Herczawa) i Bukovec (pl. Bukowiec) graniczy z Czechami.

W południowej części  zbiegają się więc granice trzech państw:

Polski, Słowacji i Czech i zobaczymy to miejsce.

 

PROGRAM:  

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd do Wisły – rodzinne miasto Adama Małysza. Zwiedzanie Skoczni im. A. Małysza Wisły – Malinka. Zwiedzanie Galerii Adama Małysza – gdzie można podziwiać trofea Mistrza Skoków Narciarskich. Przyjazd do Ośrodka. Czas wolny – gry i zabawy integracyjne. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ  2:Śniadanie. Z Jaworzynki pójdziemy w miejsce gdzie stykają się granice trzech państw – Polski, Czech i Słowacji – tzw. „ Beskidzki Trójstyk” – to świetne miejsce na krótką aktywną, ale niezbyt męcząca wycieczkę ok. 1 km zielonym szlakiem. Na miejscu stoją trzy obeliski, każdy po 215 cm symbolizujące stykające się w tym miejscu państwa.  Przejazd do Istebnej – Kurna Chata Kowuloków, Izba Pamięci Kukuczki. Powrót do Ośrodka. Czas Wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Cieszyna – Legenda głosi, że w 810 roku trzej bracia – Cieszko, Bolko i Leszko spotkali się przy tutejszym źródle po długiej wędrówce i z tej radości założyli miasto o wymownej nazwie Cieszyn. Wydarzenie to upamiętnia Studnia Trzech Braci. Rzeka Olza dzieli miasto na polski Cieszyn i Czeski Cieszyn, ale historyczna część z pozostałościami znaczącego niegdyś piastowskiego grodu (Góra Zamkowa), pięknymi kamienicami oraz innymi zabytkami pozostaje w granicach naszego kraju.

Zwiedzanie Cieszyna – Góra Zamkowa, Rynek z Ratuszem, cieszyński deptak na ul. Głębokiej. Następnie Mostem Przyjaźni przejdziemy do Czeskiego Cieszyna – Deptakiem przejdziemy do Namiesti Ceskoslovenske Armady z Ratuszem. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem – klimatyzacja, wc
  • 2x nocleg, pokoje 3,4 os. z łazienkami w ośrodku wypoczynkowym dysponującym własną halą sportową.
  • 2x śniadanie
  • 2x obiadokolacja
  • program turystyczny jak wyżej
  • opiekę pilota
  • Ubezpieczenie NNW

  UWAGA!  Pilot może zmieniać kolejność realizacji programu.

Cena: 450,00 (cena przy grupie 40 os + 3 os opieki)