Chorwacja – szkoły

Chorwacja

Program:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok 18:30. Wyjazd, przejazd przez Słowację i Węgry.

2 dzień: Przejazd do Chorwacji do Plitvic – 11:00 zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 7 km i połączone ze sobą 92 wodospadami. Obszar parku zaliczany do światowego dziedzictwa naturalnego i chroniony przez UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicach Splitu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Sibenika – miasto położonego u ujścia rzeki Krka; spacer po starówce, katedra św. Jakuba – jeden z najlepszych przykładów architektury weneckiego gotyku w Chorwacji (Lista Dziedzictwa Unesco). Powrót do hotelu. Plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: śniadanie. Przejazd do Splitu – największego miasta Dalmacji (Stare Miasto, kompleks rzymski ze znajdującym się na Liście Dziedzictwa Światowego UNESCO Pałacem Dioklecjana, katedrą, świątynią Jupitera) – zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym, następnie krótkie zwiedzanie Trogiru: spacer po starówce znajdującej się na Liście UNESCO (m.in. katedra św. Wawrzyńca, pałac rektorów). Przejazd do hotelu w Neum (BiH). Obiadokolacja. Nocleg.5 dzień: Śniadanie. Przejazd nad Wodospady Kravica ukryte wśród zieleni – cudowne widoki. Przejazd do Mostaru – krótkie zwiedzanie miasta – XVI w. Kamienny Stary Most zburzony przez Chorwatów podczas wojny w 1993. Odbudowany wspólnym wysiłkiem mieszkańców miasta w 2004r. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Przejazd do Dubrownika – Perła Adriatyku – wpisany na listę UNESCO – zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym  tego przepięknie położonego, średniowiecznego miasta: Pałac Rektorów, Katedra NMP, kościół św. Błażeja, studnia Onufrego. Powrót do Hotelu. Plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Plażowanie i wypoczynek (zalecamy obuwie do wody) Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną przez Węgry

i Słowację.

8 dzień: Przyjazd w godzinach popołudniowych.

 

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem – klimatyzacja, wc, video, barek
  • opłaty drogowe, parkingowe, wjazdowe do miast
  • 5 x nocleg – hotele **/***,  pokoje 2,3,4 – os.  z łazienkami,
  • 5 x Śniadanie i 6 x obiadokolacja – zgodnie z programem
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • podatek Vat, TFG

UWAGA:

pilot oraz przewodnik mogą zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów

  • cena nie zawiera napoi do obiadokolacji za wyjątkiem wody
  • koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i realizacji programu, obligatoryjni przewodnicy miejscowi: Dubrownik, Split, Trogir – na ten cel należy posiadać: 50 EUR/os

Możliwość dofinansowania z zakładu pracy rodzica

– informacja w biurze!!!

TERMIN: na zapytanie

CENA:na zapytanie