Słowenia

Słowenia

SŁOWENIA – jedno z najmniejszych państw naszego kontynentu zwany Europa w miniaturze, oczarowuje pięknymi krajobrazami. Morze i alpejskie szczyty, urocze miasteczka i fascynujące zabytki, bajkowe zamki, najpiękniejsze jeziora, słynne jaskinie – to wszystko czeka do odkrycia w Słowenii.

1 dzień:  Zbiórka uczestników. Wyjazd do Słowenii. Przejazd przez Czechy, Austrię.

2 dzień:  Przyjazd do Lublany – stolicy Słowenii. Spacer po historycznym cetrum miasta – Plac Preserena, kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta, Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plecnika – największego architekta Lublany, Kolumnada Plecnika, Katedra św. Mikołaja, Pałac Biskupi, ratusz, Most Szewców, Zamek Lublański – Punt widokowy. Przejazd do Skofja Loka – najbardziej urokliwe miasteczko Słowenii. Spacer po średniowiecznym miasteczku nad którym góruje zamek Loka. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie klasztoru w Sticnej – jeden z najstarszych w Słowenii: muzeum, refektarz, biblioteka, kaplica. Przejazd do Postojnej  – zwiedzanie słynnej Jaskini ok. 1,5h – czwartej co do wielkości oraz jednej z najpiękniejszych  na świecie. Przejazd do Predjamskiego Gradu – zwiedzanie zamku z XII w. jednego z najciekawszych w Europie  – wbudowany w jaskinię. Przejazd do Hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Bled, malowniczo położony nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie. Zwiedzanie zamku Bled  – niezapomniany widok, w słoneczny dzień można zobaczyć Triglav – najwyższy szczyt Słowenii. Przejazd do Bohinj – czas wolny nad największym jeziorem Słowenii leżącym u podnóża Alp Julijskich. Wyjazd kolejką na górę Vogel – wspaniały widok na jezioro i alpejskie szczyty (wyjazd tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – dodatkowo płatne). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Jaskiń Skocjańskich – kompleks jaskiń uznawany za cud natury wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Piran – najlepiej zachowane miasto słoweńskiego wybrzeża – Perła Weneckiej Architektury – piękne, wąskie i kolorowe uliczki przypominają do włoskie miasto. Zobaczymy Tartinijev trg – słynny Plac Starego Miasta gdzie znajduje się Dom Wenecki z XV w., a także kościół św. Jerzego oraz kościół św. Piotra. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotna do miejsca zbiórki.

6 dzień: Przyjazd do Polski

CENA ZAWIERA :

  • przejazd autokarem – klimatyzacja, dvd, barek, wc
  • 3 x nocleg – pokoje 2, 3 os z łazienkami
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  • ubezpieczenie NW i KL
  • opiekę pilota
  • koszty realizacji programu i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w tym: Jaskinie Skocjańskie, Jaskinia Postojna i Predjamski Grad , zamek Bled = 80 EUR/os
  • system tour guide
  • przewodnik lokalny Lublana
  • Podatek VAT
  • TFG

CENA NIE ZAWIERA:

Napoje do obiadokolacji.

UWAGA: Pilot może zmieniać kolejność realizacji programu