Transylwania

Transylwania

Rumunia – kraj, który warto odkryć. Przyroda i zabytki, które warto zobaczyć…

Siedmiogród, znany lepiej jako Transylwania to kraina historyczna położona na Wyżynie Siedmiogrodzkiej w centralnej Rumunii. Jego wschodnią i południową granicę stanowią Karpaty, a główne miasta Siedmiogrodu to Braszów, Cluj Napoca i Sibiu. Transylwania to nie tylko ojczyzna Hrabiego Drakuli znanego z dzieła Brana Stokera, ale także jednego z naszych największych królów – Stefana Batorego.

1 dzień: Zbiórka uczestników w godzinach wieczornych. Przejazd przez Słowację na Węgry Przejazd do Rumuni.

2 dzień: Przyjazd do Cluj Napoca, jednej ze stolic Transylwanii, a w starożytności były to rzymska kolonia Marka Aureliusza – zwiedzanie – Kościół Św. Marcina, Dom Macieja Korwina oraz konny pomnik sławnego węgierskiego króla, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Przejazd do Sibiu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Sighisoary – miejsce jednej z bitew w powstaniu węgierskim w 1849 r., w której uczestniczył gen. Józef Bem i tu zginął jego adiutant słynny poeta Sandor Petofi, miasto na liście UNESCO. Zwiedzanie Sighisoary – Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Dom Drakuli – gdzie w 1431r. urodził się legendarny Vlad Drakula zwany Palownikiem, Kościół Dominikanów, Katedra, Dom Wenecki. Przejazd do Sibu – miasto artystów – spacer po zabytkowym centrum – budynki z „oczami”, XVI w. Ratusz, Kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według legendy, jeśli ktoś skłamie na moście most się zawali). Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Alba Julia (Karlsburg) – kolejna ze stolic Transylwanii – spacer po mieście – Cytadela Alba Carolina – zaprojektowana przez Viscontiego, Katedra z grobem królowej Izabeli Jagiellonki – córki Królowej Bony i króla Zygmunta Starego. Czas wolny. Wyjazd w dalsza drogę z przerwą w Tokaju (Węgry). Możliwość zakupu Wina – wspaniały Tokaj, co roku kupuje również Królowa Elżbieta II.

5 dzień: Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach porannych.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem – klimatyzacja, wc, barek, dvd
  • 2 x nocleg w hotelu w Sibiu *** – pokoje 2,3 z łazienkami
  • wyżywienie: 2 x śniadanie i 2 x obiadokolacja (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
  • opiekę pilota oraz przewodnika lokalnego
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • koszt realizacji programu oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów = 50 EUR
  • podatek Vat i TFG

UWAGA:

  • pilot może zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów