Chorwacja – Bośnia i Hercegowina

Chorwacja – Bośnia i Hercegowina 

3 wycieczki w cenie

Neum to małe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu morza adriatyckiego. Łagodny śródziemnomorski klimat, bajkowe pejzaże, inspirujące egzotyczne widoki. Bośnia i Hercegowina posiada zaledwie kilkukilometrowy dostęp do morza, w jednej miejscowości – Neum. Wprawdzie nie jest to miasto należące do Chorwacji, jednak posiada równie chorwacki klimat, a to za sprawą licznych turystów przemierzających ten odcinek Bośni i Hercegowiny w drodze do Dubrownika. Podobnie jak chorwackie, nadmorskie miejscowości, Neum wkomponowane jest w malowniczy, górzysty krajobraz. W samym Neum znajduje się wiele niedrogich sklepów (strefa wolnocłowa), uroczych tawern i barów, w których serwuje się doskonałą bałkańską kuchnię. Neum słynie z czystych kamienisto – żwirkowych plaży, przy których znajdują się zarówno wielkie luksusowe hotele, prywatne apartamenty jak i rodzinne pensjonaty. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej.

Program:

1 dzień: Zbiórka uczestników ok godz. 12:00. Wyjazd, przejazd Chorwacji – Bośni i Hercegowiny.

2 dzień: Przejazd do Neum. Zakwaterowanie w Hotelu ***. Obiad i kolacja. Nocleg.

3-8 dzień: Śniadanie, obiad i kolacja. Plażowanie i wypoczynek. Nocleg.

Podczas pobytu dwie wycieczki:

MEDJUGORIE i MOSTAR– Przejazd do Mostaru – krótkie zwiedzanie miasta – XVIw. Kamienny Stary Most zburzony przez Chorwatów podczas wojny w 1993. Odbudowny wspólnym wysiłkiem mieszkańców miasta w 2004r. Przejazd do Medjugorje – miejsce objawień Maryjnych: Kościół św. Jakuba oraz Góra Objawień.

– DUBROWNIK – Perła Adriatyku – wpisany na listę UNESCO – zwiedzanie tego przepięknie położonego, średniowiecznego miasta: Pałac Rektorów, Katedra NMP, kościół św. Błażeja, wejście na mury obronne, studnia Onufrego – zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, czas wolny.

9 dzień: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na zwiedzanie Parku Narodowego rzeki KRKA.

10 dzień: Przyjazd w godzinach południowych.

Hotel *** – nowoczesny obiekt, położony nad samym morzem, przy plaży, w otoczeniu zieleni. Hotelowa restauracja serwuje wyśmienite, urozmaicone posiłki – kuchni dalmatyńskiej i regionalnej. Do dyspozycji uczestników: kryty basen ze słodką wodą (wymiary: 25mx12m), restauracja, kawiarnia, bar kawowy, cukiernia, piekarnia, sala TV, korty tenisowe, kompleks boisk sportowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna), bilard, siłownia, sauna, codzienne animacje i dyskoteki.

Plaża publiczna, długa, wydzielona część dla gości hotelu, piaszczysto – żwirkowa, platformy i skałki, mały pomost, zalecane obuwie ochronne, ok. 50 m od hotelu, zejście schodami lub winda; parasole i leżaki płatne (ok. 3 EUR).

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem – klimatyzacja, wc, video, barek
 • 7 x nocleg – Hotel Zenit *** w Neum – pokoje 3,4 – osobowe z łazienkami,
 • 7 x śniadanie i 7 x obiad i 7 x kolacja – zgodnie z programem,
 • opieka pilota – przewodnika
 • opieka wykwalifikowanej kadry
 • Koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów realizacji programu
 • Przewodnik miejscowy w Dubrowniku
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • podatek Vat

UWAGA:

 • pilot oraz przewodnik mogą zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów
 • cena nie zawiera napoi do obiadokolacji