Grecja – Riwiera Olimpijska

Grecja – Riwiera Olimpijska

2 wycieczki w cenie

Riwiera Olimpijska to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w kontynentalnej Grecji. Region słynie z przepięknych plaż Morza Egejskiego i wspaniałego ciepłego morza. Riwiera Olimpijska jest oddalona od masywu Olimpu – Góry Bogów zaledwie o krok. W tym regionie dominują, też małe greckie wioski zamieszkałe przez niezwykle gościnnych Greków.

Hotel **** w Paralii – blisko piaszczystej plaży, położony wśród zieleni, duży basen, pokoje z balkonem i klimatyzacją oraz TV Sat. Do dyspozycji Wifi na terenie hotelu, basen dla dzieci, basen z hydromasażem, leżaki i parasole. Na terenie hotelu znajduję się tawerna z daniami kuchni greckiej, minimarket, plac zabaw dla dzieci. Posiłki serwowane są w formie bufetu – urozmaicona kuchnia grecka i śródziemnomorska.

Dzień 1: zbiórka uczestników ok godz. 10:00, wyjazd, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

Dzień 2: Przejazd do Grecji na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Paralii. Czas wolny, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 -9: śniadanie – obiadokolacja. Gry i zabawy. Plażowanie, wypoczynek, czas wolny. Po południu spacery do Olimpic Beach i centrum Paralii. Nocleg.

Wycieczki podczas pobytu:

 • Litochoro u stóp Olimpu – spacer po miasteczku oraz przejdziemy malowniczo położonym wśród skał Wąwozem Enipeas u stóp Olimpu – widok na Tronu Zeusa – w cenie!!!
 • Kalambaka – zwiedzanie Meteorów – zespół słynnych klasztorów „zawieszonych w niebie”, wpisanych na listę UNESCO. Obecnie czynnych jest tylko 6 z 24 klasztorów wybudowanych w XIV w. Zwiedzanie dwóch monastyrów w tym największego Wielkiego Meteoru. Zwiedzanie wytwórni ikon połączona z możliwością zakupów pamiątek. W drodze do Meteorów – Dolina Tempi – Agia Paraksevi. Miejsce kultu Apollina – dziś zobaczymy Kościół Św. Paraksewy z XIII w. Sanktuarium wykute w skale, wyżej zobaczymy Źródła Afrodyty, które podobno przywraca młodość oraz zapewnia szczęścia w miłości – w cenie!!!
 • wycieczka fakultatywna – Rejs na Skiatos 30 EUR/os (płatne indywidualnie) – niezapomniany Rejs na Skiathos jedną z wysp Sporad Północnych. Wspaniała zabawa, widoki – spacer po wyspie gdzie nakręcono film Mamma Mia, wizyta na plaży KOUKOUNARIES z mieniącym się piaskiem – czas wolny na kąpiele w lazurowych wodach zatoki. Podczas rejsu zabawy przy lokalnej muzyce, nauka regionalnych tańców.

Dzień 10: śniadanie, ostatnie zakupy na drogę powrotną, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 11: Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych.

CENA ZAWIERA:

 • – przejazd autokarem – klimatyzacja, WC, dvd
 • – zakwaterowanie – 8 x nocleg w hotelu **** na Riwierze Olimpijskiej – Paralia – pokoje 3/4/5 os z łazienkami
 • – wyżywienie – 2 x dziennie – śniadanie + obiadokolacja w formie bufetu – napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
 • – opieka pilota – przewodnika
 • – opieka wykwalifikowanej kadry wychowawców
 • – koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i realizacji programu
 • – program turystyczny wg opisu
 • – ubezpieczenie NNW i KL
 • – podatek Vat

UWAGA: pilot oraz przewodnik mogą zmieniać kolejność zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych: REJS NA SKIATHOS – 30 EUR/os