Zielona Szkoła – Bieszczady

Zielona szkoła – Bieszczady

Bieszczadzki krajobraz jest jednym z najpiękniejszych i najdzikszych w Polsce, posiada wiele charakterystycznych elementów, które sprawiają, że ma swój urok i jest tak niepowtarzalny. Przede wszystkim znajdziemy tutaj wiele bardzo starych obiektów, nieco zniszczonych, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Przepiękne drewniane cerkwie, ruiny zamków i wsi, to wszystko składa się na bieszczadzki krajobraz. Mieszkały tu pokolenia Łemków oraz Bojków, po których pozostało wiele cennych pamiątek. Oczywiście pięknym elementem regionu Bieszczad są także połoniny, lasy oraz szczyty, bez których Bieszczady przecież nie mogłyby istnieć.

PROGRAM:

1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników ok godz. 7:00 Wyjazd. Przejazd do Sanoka – zwiedzanie z przewodnikiem Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Sanoku.  Przejazd do ośrodka wypoczynkowego Wisan w Bystrym k/Baligrodu- Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny – boisko do siatkówki, sala gier. Nocleg.

2 DZIEŃ:  śniadanie. Spacer po okolicy – piękne Bieszczadzkie krajobrazy. Obiad. Zajęcia sportowe na terenie ośrodka. Kolacja. Dyskoteka. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd nad Solinę – spacer po zaporze. Powrót do ośrodka. Obiad. Zajęcia w grupach. Kolacja w formie ogniska. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Brzegów Górnych – wyjście na Połoninę Wetlińską – Połoniny są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Biosfery UNESCO – wizyta w Chatce Puchatka. Powrót do Ośrodka. Obiad. Odpoczynek. Kolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Spacer po okolicy. Obiad. Przejazd do Baligrodu – spacer. Zajęcia sportowe na terenie ośrodka. Kolacja w formie ogniska. Nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie. Prowiant na drogę powrotną. Przejazd do Bóbrki – zwiedzanie Muzeum Naftowego – Centrum Polskiej Nafty gdzie pracował twórca lampy naftowej Ignacy Łukasiewicz. Przejazd do Iwonicza Zdroju – spacer po jednym z najstarszych, polskich uzdrowisk. Wyjazd do miejsca zbiórki. Przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

  • 5 x nocleg – OW FF Wisan w Bystrym k/Baligrodu
  • wyżywienie – pełne: (śniadania, obiady, kolacje – bardzo dobra kuchnia domowa)  Pobyt rozpoczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem, dodatkowo suchy prowiant
  • transport: autokar – klimatyzacja, wc,
  • opieka pilota – przewodnika
  • 2 x ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • dyskoteka, program kolonijny wraz z kosztami realizacji
  • Ubezpieczenia: NNW
  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów